ERDAL YAKUT - ÇAYIN FAYDALARI:

ERDAL YAKUT - ÇAYIN FAYDALARI:

ERDAL YAKUT - ÇAYIN FAYDALARI:

Bu Çay Başka Yerde Yok !

  Erdal Çay Evi işletmecisi ERDAL YAKUT ile söyleşi gerçekleştirdik. ''Çay Hayat Kurtarır” diye cümlesine başlayan YAKUT, Çayın insan vücudunda olan olumlu etkisini dile getirdi. 

  Kumkapı'da bulunan ERDAL ÇAY EVİ işletmecisi olan hemşehrimiz Erdal YAKUT, Katip Kasım Caddesi cami sokak, No: 50 'de hizmet vermekte olduklarını bildirdi. Kumkapıya yolu düşen bütün hemşehrilerimizi çaya davet eden YAKUT, çayın insan vücuduna olumlu etkisi olduğunu dile getirdi. Yaşam Gazetesi olarak bu çayı denedik be bütün hemşerilerimize şunu söyleyebiliriz: ''Bu Çay Tavşan Kanı, Başka Yerde Yok!''

  Diyarbakır' lı Erdal Çay Evi işletmecisi olan hemşehrimiz Erdal YAKUT, çayın faydalarını şu şekilde sıraladı:

ERDAL YAKUT - ÇAYIN FAYDALARI:

 - Çay, kalp sağlığı için faydalı olan içeceklerden biridir. İçerisinde bulunan antioksidan grubu kalp sağlığını olumlu yönde etkileyen bir gruptur. İnme, kalp krizi gibi riskleri en aza indirmektedir.

 - Aşırı miktarda tüketilmediği sürece içilecek olursa bedeni ve zihni yorgunluğu azaltmaya veya gidermeye yardımcı olmaktadır.

- Çay bağırsak sağlığına da iyi gelen bir içecektir. Bağırsakların doğru ve düzgün bir biçimde çalışmasına yardımcı olur.

- Sindirim sisteminin iç yüzeyindeki sorunları gidermeye yarayan bakteriler üretmektedir.

- Damar kireçlenmesini önleyici bir faydası da bulunmaktadır.

- Mide tembelliğinin azalmasına veya giderilmesine yardımcı olur.

- Hazmı kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır.

- İdrar söktürücü bir etkisi de mevcuttur ve bundan dolayı vücutta bulunan fazla sudan dolayı oluşmuş ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır.

- Çayın aynı zamanda inme riskini azalttığı yakın dönemde tespit edilmiştir.

- Siyah çay, vücutta insülin kullanımını arttırmaya yardımcı olan bir etkiye mevcuttur. Bu nedenle kan şekeri seviyeni de düşürmektedir.
- Vücudumuzda var olan sinirlerin uyarılmasına yardımcı etkisi vardır.

- Çay aynı zamanda konsantrasyonu, odaklanmayı ve dikkati arttırıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle ders çalışırken, kitap okurken eğitimsel ve odak gerektiren işler yaparken tüketmemiz bu konuda daha iyi odaklanmamızı ve işimizi daha verimli bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlayacaktır.

- Damarlarda ki kan dolaşımını da HABER ZEKİ ERDOĞAN

ERDAL YAKUT - ÇAYIN FAYDALARI:
ERDAL YAKUT - ÇAYIN FAYDALARI:
ERDAL YAKUT - ÇAYIN FAYDALARI:
ERDAL YAKUT - ÇAYIN FAYDALARI: